Roman Uyarlamalarından Vizyona Girecek 5 Bollywood Filmi

Roman Uyarlamalarından Vizyona Girecek 5 Bollywood Filmi 01 Mart 2015

Kitaplar gerçek birer kaynaktır ve bu kaynakları ortaya çıkarmak büyük bir iştir.

 Kitapları yazanlar kadar bu kitapları senaryoya dökerek bunu film haline getirmekte senaristler ve yönetmenler için kadar bir o kadar zordur. Bollywood senaristleri 2015 yılında romanlardan uyarlamalarla yeni filmleri bizlere sunacaklar. Şimdi 2015 yılında bu Romanlardan uyarlanan ve bizlere sunulacak olan 2015 yılı Hint Filmerinden birkaçına göz atalım

1. Detective Byomkesh Bakshi: Saradindu Bandopaddhyay tarafından Bengal dilinde yazılan kitabın film versiyonunda 1940 lı yılların Calcottasında geçen olaylar anlatılmaktadır. Filmin başrolünce Sushant Singh Rajput yönetmenlik koltuğunda ise Dibakar Banerjee vardır. Film bir çok kesimden umut vadeden bir film olacağı beklentisi içindedir.

2. Bombay Velvet: Mumbai Masallarından alınan konusu Vasan Bala, Anurag Kashyap, Gyan Prakash ve Thani tarafından senaryoya dökülmüş, yönetmenliğini de Anurag Kashyap yapmıştır Filmin Başrollerinde ise Ranbir Kapoor ve Anushka Sharma yer almaktadır. Filmde Dövüşçü Johnny Balraj'ın (Ranbir Kapoor) Bombay'a gelip burada jazz şarkıcısı Rosie (Anushka Sharma) ile tanışması ve daha sonrasında gelişen olaylar anlatılıyor.

3. Fitoor: Charles Dickens klasiklerinden olan 'Great Expectations' ( Büyük Umutlar ) kitabından esinlenilerek yapılan filmin yönetmenlik koltuğunda Abhishek Kapoor yer almaktadır. Tutkulu bir aşkın anlatıldığı Hint Filmi olan Fitoor filminin başrollerinde ise Aditya Roy Kapur Katrina Kaif ve Rekha yer almaktadır.

4. Battle for Bittora: Anuja Chauhan’ın politika temalı kitabından esinlenilerek yapılacak olan filmin yönetmenliğini Shashanka Ghosh yaparken, Filmin başrollerinde ise Fawad Khan ve Sonam Kapoor yer almaktadır.

5. Half Girlfriend: Chetan Bhagat tarafından yazılan romanın birgün mutlaka filme çevrileceği Hindistanlılar tarafından biliniyordu. Romanın aynı ismiyle çıkacak olan filmde, Bihari bir erkeğin toplumda üst sınıf olan bir kıza olan aşk hikayesi anlatılacaktır. Madhav Jha'nın Bihari bir erkeği canlandıracağı rol ile Delhili bir kızı canlandıracak olan Riya Somani bu filmin başrollerindedir.
  • Beğen
    0
  POPÜLER ÜYELER Nasıl İşliyor ?
  Nasıl İşliyor?
Üyelerimizin bulunduğumuz ay içerisinde filmlere yapmış olduğu yorumlar, yorumlarının uzunluğu ve karakter sayısı , film puanlamaları ve filmin iyi veya kötü olduğunu belirledikleri işlemlerle özel geliştirmiş olduğumuz bir puanlama sistemi sayesinde popüler üyelerimiz belirlenmektedir.

Ayın popüler üyelerine 1 haftalık VİP üyelik hizmeti sunulmaktadır. Durmayın , sizde VİP üyelik yarışına katılın...
  EN BEĞENİLENLER
  BENZER HABERLER
  Yorum Alanı 0 Yorum Yapılmış
Misafir