Bollywood’un İntikam Filmlerine Olan Sevgisi-En İyi 10 İntikam Filmine Kısa Bir Bakış

Bollywood’un İntikam Filmlerine Olan Sevgisi-En İyi 10 İntikam Filmine Kısa Bir Bakış 09 Mart 2015

Uzun zamandır Bollywood’dan birçok güzel film izliyoruz. Ama, eğer Hint sinemasının 70’ler ve 80’lerinin en iyi on intikam filmine bakarsak ardı ardına bir sürü film sıralayabiliriz. Şimdi bile Bollywood’un intikam filmlerine olan sevgisi azalmadı, bu yüzden de bir Murugadoss filmi olan Ghajini ile başlayan intikam temalı filmlerden en iyi on filme bir göz atacağız.


1.Badlapur:
Bu filmlerden birinin yıldızı, öldürülen karısının ve çocuğunun intikamını almaya çalışan Varun Dhawan’dır ve 15 uzun yıl boyunca kötü adamla karşılaşmak ve onu soğuk kanın içinde öldürmek için bekler.

2.Haider :
Haider babasının katilini aramaktadır. Babasının ölümünden amcasının sorumlu olduğunu anladığında babasının intikamını ondan alır.

3.Agnepaath:
Mumbai’nin varoşlarından küçük fakir bir çocuk o bölgenin mafya babası olan Sanjay Dutt tarafından katledilen babasının katilini öğrenmeye gelir. Yıllar sonra büyüyünce de babasının katilini tabir-i caizse avlar.

4.Ghajini:
Ghajini, Aamir Khan tarafından canlandırılan zengin bir iş adamının masum ve yardımsever kız arkadaşını katletmiştir. Aynı zamanda bu adamın hayatındaki hatıraları sakatlayan kötü adamdır. Ama Aamir hâlâ onun izini sürmektedir ve intikamını alır. Film aynı zamanda 2000’li yılların başlarının ilk sıradaki filmiydi.

5.Gangs of Wasseypur 2:
Film, adından da anlaşılacağı gibi Lharkhand’ın bölgesel mafya savaşları ve bu savaşların kurbanı olan insanların intikamlarını almak için geri dönmesini anlatıyor. Anurag Kashyap’ın en iyi filmlerinden.

6.Kahaani:
Vidya Balan, filmdeki adıyla Vidya Bagchi, eşini aramak için Kalküta’ya gelen hamile bir kadındır. Aslında, eşinin katilini aramaya ve intikamını almaya çalışan bir casustur. Mükemmel ve doruktaki sahneleriyle soğuk kanlı ve gerilimli bir film!

7.Ek Haseena Thi:
Urmila Matondkar’ın canlandırdığı güzel bir kız, tuzağa düşmüş ve yanlış işlere bulaşarak hapse atılmıştır. Sonra erkek arkadaşının kendini kandırdığını fark eder. Hapisten çıktığında ondan intikamını almaya çalışacaktır.

8.Zanjeer:
Film, Teja adındaki bir mafya liderinin uydurduğu yalan yanlış suçlamalarla parmaklıkların ardında düşen dürüst bir polis memuru hakkındadır. Amitabh'ın canlandırdığı Kızgın Genç Adam, Vijay, intikamını almak için geri döner.

9.Baazigar:
Bir iş adamını dolandırıp öldüren ve ailesinin sokaklara düşmesine neden olan çok kötü niyetli bir adam hakkında harika bir filmdir. Ölen adamın oğlu, dolandırılan ailesinin intikamını almak için bir şekilde babasının katili olan adamın ailesine dâhil olur. Shahrukh Khan, bu filmde ilk büyük Anti-Kahraman’dır.

10.Karz:
Subhash Ghai’nin ruh göçü üzerine en çarpıcı filmlerindendir. Rishi Kapoor bu filmde dağlık-tepelik bir yerde öldürüldüğüne dair görüntüler gören bir adamı canlandırmaktadır. Rishi, ilk yaşamında kendisini öldüren adamdan intikamını almak için geri dönecektir.
  • Beğen
    2
  POPÜLER ÜYELER Nasıl İşliyor ?
  Nasıl İşliyor?
Üyelerimizin bulunduğumuz ay içerisinde filmlere yapmış olduğu yorumlar, yorumlarının uzunluğu ve karakter sayısı , film puanlamaları ve filmin iyi veya kötü olduğunu belirledikleri işlemlerle özel geliştirmiş olduğumuz bir puanlama sistemi sayesinde popüler üyelerimiz belirlenmektedir.

Ayın popüler üyelerine 1 haftalık VİP üyelik hizmeti sunulmaktadır. Durmayın , sizde VİP üyelik yarışına katılın...
  EN BEĞENİLENLER
  BENZER HABERLER
  Yorum Alanı 8 Yorum Yapılmış
Misafir
Avatar
Üye
  bolly_fani 17 Ocak 2017, Salı
Bence Vikram ve Amy Jackson ın birlikte oynadığı ’İ’ filmide olmalıydı ve Ek Villain de olmazsa olmaz intikam filmlerinden yinede İ bir numara benim için
İMZA
Sadece BOLLYWOOD
Avatar
Üye
  wanted 21 Şubat 2016, Pazar
Liste başarılı 1. sırada ghajini olmalı bence tabi Ek Villain bu listede olmalıydı
Avatar
Üye
  rabiaa 27 Haziran 2015, Cumartesi
efsane GHAJİNİ derim...
İMZA
iprmrv...
Avatar
Ziyaretçi
irfan sağdaç 05 Mayıs 2015, Salı
konu intikam filmleriyse düne kadar benimde 1 numaram ghajiniydi dün izlediğim Yevadu adlı film ghajiniyi benim gözümde 2 numaraya düşürdü izlemenizi tavsiye ederim kesinlikle pişman olmazsınız
Avatar
Üye
  aliarcom 26 Nisan 2015, Pazar
1 kesinlikle ghajini
Avatar
Üye
  cnytslv 20 Nisan 2015, Pazartesi
burda baazigar ama genele bakılırsa Om Shanti Om...
Avatar
Üye
  dilayhatip 03 Nisan 2015, Cuma
bence 1 kesinlikle ghajini 2 de kahaani gerisine katılıyorum
Avatar
Ziyaretçi
batu 09 Mart 2015, Pazartesi
ilgi çekiciydi. teşekkürler