Bollywood Efsanesi Yash Chopra Vefat etti

Bollywood Efsanesi Yash Chopra Vefat etti 15 Şubat 2015

Yash Chopra Hindistandaki en büyük yapımcılar arasında gösteriliyordu. 50den fazla yapımın altında adı bulunan ve Shah Rukh Khan gibi birçok yıldızı keşfeden Yash 80 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Yash Chopra 27 Eylül 1932 Lahor-Pakistan doğumlu olup geçtiğimiz 2012 yılının Ekim ayında hayatını kaybetti.
'Romantizmin Kralı' olarak tanınan Yash Chopra' nın yarım asırdır devam eden kariyeri başarılarla dolu.Ağabeyi yanında yardımcı olarak işe başladıkdan sonra kendi kariyerinde adım adım yükseldi ve kendi filmlerini yapmaya başladı.
Kabhi Kabhie, Chandni, Lamhe gibi birçok başarılı yapımda adı geçen Chopra 2006 Berlin Film Festival Oyunlarında Jürilik yapmıştı. Chopra son yapımı 'Jab Tak Hai Jaan ' Bollywoodun ünlü aktörleri Shah Rukh Khan ve Katrina Kaif ile çevrilmişti. Hindistanın ünlü aktörü Amitabh Bachchan da şöhretini ve bugünkü başarısını Shah Rukh Khan gibi Yash Chopra ya borçlu.
Chopranın ölümü tüm Bollywood sektörünü yasa boğdu. 
  • Beğen
    1
  POPÜLER ÜYELER Nasıl İşliyor ?
  Nasıl İşliyor?
Üyelerimizin bulunduğumuz ay içerisinde filmlere yapmış olduğu yorumlar, yorumlarının uzunluğu ve karakter sayısı , film puanlamaları ve filmin iyi veya kötü olduğunu belirledikleri işlemlerle özel geliştirmiş olduğumuz bir puanlama sistemi sayesinde popüler üyelerimiz belirlenmektedir.

Ayın popüler üyelerine 1 haftalık VİP üyelik hizmeti sunulmaktadır. Durmayın , sizde VİP üyelik yarışına katılın...
  EN BEĞENİLENLER
  BENZER HABERLER
  Yorum Alanı 0 Yorum Yapılmış
Misafir